Zakupy bez wychodzenia za domu

Person using pos terminal at the cafe

Ostatnie wydarzenia na świecie związane z pandemią pokazały coś bardzo ciekawego, ludzie zaczęli częściej kupować przez Internet. Wielu z Nas jednak obawia się lub nie wie jak to działa lub jak zapłacić za nabycie produktów. Takie formy transakcji są szybkie i bezpieczne, chronią Nas nie tylko przed kontaktem z drugą osoba ale i mamy większą swobodę w wyborze towarów. Same zakupy jak i płatności wykonamy w swoim zaciszu.

Jak to wszystko wygląda

Wybór w internacie jest podobny jak w punkcie stacjonarnym. Gdy zdecydowaliśmy się na interesujący Nas produkt, rozważmy jego cenę w innych sklepach, zróbmy porównanie bo może uda się kupić taniej. Dzięki globalnej sieci możemy to zrobić w kilka minut, niż odwiedzać kilka budynków żeby dokonać porównania co trwałoby nawet kilka godzin. Gdy wyszukana oferta sprzyja Nam cenowo wybieramy wariant jak na przykład kolory czy rozmiary lub ilość sztuk w naszym wirtualnym koszyku. Zazwyczaj następnym krokiem jest wybór dostawy bądź odbioru w punkcie – co kto woli. Ostatnim krokiem jest forma i rodzaj finansowania transakcji.

Szybkie ustalenie płatności

Wielu początkujących użytkowników sklepów wirtualnych zadaje sobie pytanie: w jaki sposób płaci się w sklepie internetowym ? Odpowiedź jest rozbudowana ponieważ jest wiele sposobów na realizacje kosztów zakupów. Oto najczęściej dostępne:

  • Karta płatnicza. Udostępnimy numer i sklep poprzez swój bank pobiera z Naszej karty należność wynikającą z zakupów. Dostępne dla posiadaczy „plastikowego pieniądza”.
  • Internetowe konto bankowe lub aplikacja na smartfona. Umożliwi wykonanie zwykłego przelewu za nasz wybory. Opcja najłatwiejsza bo nawet starsi użytkownicy komputera poradzą sobie z przelewem.
  • Blik. Jedna z nowszych odsłon bardzo szybkiego przelewu. Podajemy sześcio-cyfrowy kod generowany w aplikacji mobilnej Naszego konta i czas realizacji to nawet kilkanaście sekund.
  • PayPal. Inaczej niezależne konto do gromadzenie kapitału operacyjnego. Uproszczone konto bankowe do płatności. Dokonujemy podobnie jak w zwykłym rachunku bankowym przelew środków pieniężnych.
  • Krypto walutami czyli zamiennie standardowych pieniędzy albo wirtualna kasa. Cena zakupy jest przeliczna na krypto walutę i dzięki niej opłacamy zamówienie.
  • Gotówka – konwencjonalna forma. Opcja dostępna gdy wybieramy odbiór w punkcie lub przy płatności przy odbiorze (popularne przesyłki za pobraniem).

Gdy zaczniemy kupować w domowym zaciszu docenimy fakt wygody i wielkiej różnorodności jaka oferują nam sklepy wirtualne. Często zaoszczędzimy lub znajdziemy korzystne promocje, co ucieszy każdego. Prostota realizacji samych zamówień i ich opłat przekona nawet seniorów.


Zobacz artykuł: Mała gastronomia kasa fiskalna