Powody, dla których warto stawiać na rynek konferencyjny

Rynek konferencyjny ma bardzo duży potencjał i jeśli wydaje się nam, że jest inaczej to jesteśmy w dużym błędzie. Warto wiedzieć, dlaczego powinno się stawiać na konferencje. Takim kluczem do sukcesu w każdej branży będzie to, że należy ją znać jak własną kieszeń. Jeśli chcemy się zbliżyć do sukcesu nie wystarczy mieć na uwadze zagrożenia czyhające na nasz biznes, ale przede wszystkim trzeba poznać jego mocne strony. I właśnie w nie będzie trzeba inwestować, ponieważ tam jest znaczący potencjał. Jeśli zastanawiamy się nad rozwinięciem biznesu w branży spotkań, jeśli już w niej chcemy działać.

Branża konferencyjna jest odporna na kryzysy

Jak się okazuje każdego roku do naszego kraju przyjeżdża coraz więcej turystów i obecnie ich liczba w ciągu roku sięga nawet 8 mln osób, a z tego aż 30% to osoby, które przyjechały tu w celach służbowych. Z roku na rok organizowanych jest coraz więcej prestiżowych wydarzeń również takich o międzynarodowym charakterze. W ciągu pięciu lat mamy mieć aż 150 tego typu imprez w naszym kraju. Jeśli chodzi o destynacje eventowe to nasz kraj poszedł mocno do przodu. Ze względu na szybki rozwój w ważnych kategoriach nasz kraj mógł się rozwijać.

Chodzi tutaj między innymi o kwestie związane z komunikacją wewnątrzkrajową i międzynarodową. Wiele tutaj zawdzięczamy Euro 2012, ponieważ było to wydarzenie, które rozwinęło u nas sieć połączeń lotniczych, poprawiło się u nas, gdy chodzi o drogi. Poza tym w Polsce nadal jest bezpiecznie mając na uwadze ostatnie wydarzenia związane z terroryzmem to również może być ważne. Ten wzrost przekłada się oczywiście na pieniądze, które pojawiają się w naszym kraju.

Sala konferencyjna

Wniosek jest jeden – branży spotkań kryzys nie dotyczy. Tutaj z roku na rok wyniki są coraz lepsze. Czy to znaczy, że będzie to klucz do udanego biznesu. Jeśli chcemy inwestować w konferencje możemy liczyć na to, że sezon na nie panuje w okresie, gdy nie ma sezonu na wakacje. Dla hoteli będzie to wielka szansa na to, by zaistnieć na rynku i mieć pełne pokoje przez cały rok nie tylko w tych miesiącach, gdy panują najlepsze warunki do urlopowania w naszym kraju.

Wciąż wiele hoteli musi działać tak, że pracują od sezonu do sezonu szczególnie te w kurortach. Jednocześnie właśnie szansą dla nich będzie zmiana w jakieś mierze dotycząca oferty, by takie miejsce stało się bardziej atrakcyjne niezależnie od pory roku. Hotele nadmorskie oraz takie położone nad jeziorami wprowadzają również ofertę luksusowego spa na zimę w górach oczywiście pojawiają się narty. Jeśli chodzi o hotele, które znajdują się na prowincji to musza one szukać innych ciekawych ofert, które sprawią, że te ich propozycje będą rzeczywiście atrakcyjne. Mogą to być wycieczki, ogniska, pola golfowe, kory tenisowe, parki linowe czy zabawa w paintball. Pomysłów nie brakuje i tak naprawdę przede wszystkim liczy się inwencja i to ona będzie kluczową sprawą. Jesli będą dobre pomysły to można oczekiwać, że takie miejsce będzie żyło rzeczywiście przez cały rok a nie tylko w tych okresach, gdy są czasy urlopu.