Prezent dla majsterkowicza

Kolejny krawat, sweter czy skarpetki to prezenty, które, choć praktyczne, mogą nie do końca odpowiadać gustowi majsterkowicza. Zakładamy, iż o wiele bardzie ucieszy się on z przydatnego narzędzia, które będzie mógł wykorzystać podczas swoich prac. Jaki zatem sprzęt będzie odpowiednim prezentem dla wielbiciela majsterkowania?

Wiertarko-wkrętarka

To nasza pierwsza propozycja. Jest to sprzęt, który ucieszy każdego majsterkowicza – niezależnie od tego, czy swym hobby zajmuje się na co dzień czy też jedynie kilka razy w roku. Co więcej, wiertarko-wkrętarka przyda się przy wszelkich pracach montażowych i remontowych, które często przeprowadza się w domu na własną rękę.

Wybierając wiertarko-wkrętarkę, zwróćmy uwagę przede wszystkim na rodzaj zasilania. Wówczas do wyboru mamy:

  • wiertarko-wkrętarkę akumulatorową – wśród je zalet wymienia się:
  • mobilność i wygodę użytkowania – brak przewodu zasilającego sprawia, że jest to elektronarzędzie, które można stosować nawet w trudno dostępnych miejscach,
  • łatwość obsługi i lekkość – model ten zwykle odznacza się niewielkimi gabarytami, co wpływa na wagę urządzenia.

Nie oznacza to jednak, iż sprzęt ten jest całkowicie pozbawiony wad. Wśród największych mankamentów urządzeń tego typu zalicza się przede wszystkim konieczność ich ładowania, o czym można zapomnieć. Istnieje również ryzyko, iż w trakcie długotrwałej pracy, akumulator rozładuje się, przez co nie będziemy mogli kontynuować czynności.

Co więcej, jeżeli chcemy, aby było to urządzenie wszechstronne, pozwalające na wiercenie otworów także w murze lub betonie, musimy bacznie przyjrzeć się mocy urządzenia. W niektórych modelach może być ona zbyt niska, aby było to możliwe.

  • wiertarko-wkrętarkę sieciową – wśród zalet tego rozwiązania wymienić można:
  • stałą gotowość do pracy – urządzenie wystarczy podłączyć do gniazdka elektrycznego,
  • lepsze parametry użytkowe – sprzęt ten zwykle odznacza się większą mocą i wyższym momentem obrotowym niż warianty akumulatorowe, dzięki czemu jest bardziej uniwersalny. Daje możliwość obróbki zróżnicowanych materiałów.

Podobnie jednak ja wiertarki akumulatorowe, sprzęt na prąd także ma swoje wady. Zwykle jest cięższy od akumulatorowego, przez co wykonując nim pracę, majsterkowicz szybciej się zmęczy. Istnieje również ryzyko, iż kabel sieciowy będzie zbyt krótki i aby kontynuować pracę, będziemy zmuszeni wykorzystać przedłużacz.

Decydując się na kupno wiertarko-wkrętarki, zwróćmy uwagę także na inne parametry, takie jak moc urządzenia, moment obrotowy, regulacja prędkości czy też funkcję wiercenia z udarem. Tylko w ten sposób dostosujemy sprzęt do upodobań majsterkowicza.

Młotowiertarka

To kolejne wszechstronne urządzenie, które może okazać się doskonałym prezentem, zwłaszcza dla złotej rączki, która lubuje się w cięższych pracach remontowych. Pozwala ono na wykonywanie otworów w trudnych i twardych materiałach. Przyda się zatem każdemu zapaleńcowi, który szuka profesjonalnego sprzętu.

Wybierając młotowiertarkę, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów technicznych, takich jak tryb pracy, moc, energia i częstotliwość udaru, typ uchwytu, rodzaj zasilania oraz regulacja obrotów. Dzięki temu z pewnością wybierzemy sprzęt na miarę potrzeb majsterkowicza.

Podsumowując, na rynku znajdziemy szereg urządzeń, które mogą być doskonałym pomysłem na prezent dla złotej rączki. Warto jednak znać preferencje i potrzeby obdarowywanego, aby sprzęt rzeczywiście był przydatny. Tylko wówczas na twarzy majsterkowicza pojawi się uśmiech.

Materiał zewnętrzny