Hotele lotniskowe – nowy trend w organizacji spotkań firmowych

Jeśli chodzi o hotele lotniskowe to bardzo ważnym aspektem ich działalności będzie organizowanie spotkań biznesowych. Organizowanie konferencji w takich obiektach sprawia, że wydatki będą ograniczone i dodatkowo będzie można również zaoferować niższe ceny pojawiającym się gościom.

Lokalizacja

W przypadku konferencji kilkudniowych, które są połączone z integracją na pewno będzie sprawdzą się hotele położone na pięknych zielonych terenach z daleka od miast. Jeśli jednak budżet jest ograniczony właśnie miejscem dobrym będą hotele lotniskowe. Wybierzcie takie, które są dobrze zlokalizowane pod kątem transportu drogowego oraz przygotowane w ten sposób, że znajdują się blisko międzynarodowego portu lotniczego, wtedy ten wybór rzeczywiście sprawdzi się najlepiej.

Międzynarodowe towarzystwo

Hotele lotniskowe to opcja doskonała dla tych, którzy organizują spotkania międzynarodowe i mogliby mieć problem z przetransportowaniem uczestników do miejsca wydarzenia z lotniska. Jeśli nawet w okolicy brakuje jakichś atrakcji to sami możemy się postać, by takowe były dla nas przygotowane w samym hotelu. Wtedy wszystko będzie się działo w jednym miejscu. Organizacja spotkań w hotelach lotniskowych nie ogranicza możliwość przygotowania takiego spotkania, w czasie którego będzie również czas na zwiedzanie.

Parking

W przypadku dużych miast parkowanie samochodów może być utrudnione i w takiej sytuacji rzeczywiście hotel lotniskowy będzie świetną opcją, ponieważ tam najczęściej przygotowywane są duże parkingi i nie będzie żadnego problemu z pozostawieniem tam samochodu. Ten problem w centrach dużych miast jednak bardzo częsty. W hotelach w centrum może się okazać, że miejsc postojowych jest kilkanaście. A na spotkanie najprawdopodobniej przybywać będą goście w większości samochodami i tym samym te miejsca parkingowe zapełnią się bardzo szybko a potem pojawi się wyłącznie problem z organizacją.

Hotele lotniskowe

Wartość dodana

Są bez wątpienia takie osoby, które nadal z rezerwą podchodzą do organizacji spotkań biznesowych w takich hotelach, ale takie cieszą się większym zainteresowaniem osób, które zajmują się planowaniem imprez. Starają się oni korzystać z tego ze względu na atrakcyjne ceny a także ciekawe rozwiązania praktyczne, wśród których wymienić można między innymi nowocześnie wyposażone sale spotkań, wyciszone sale konferencyjne czy inne ciekawe rozwiązania, będzie można przygotować między innymi komfortową kolację dla wszystkich uczestników wydarzenia na platformie widokowej lotniska.

Widać, że w naszym kraju w ostatnich latach udało się zrealizować sporo inwestycji związanych z lotnictwem i rzeczywiście porty lotnicze zostały zmodernizowane. Zwiększyła się ich przepustowość, zastosowane są nowoczesne rozwiązania, które przyciągają inwestorów. To właśnie w okolicach lotnisk planuje się przygotowywanie specjalnych stref aktywności gospodarczej i mamy specjalnie organizowane tereny komercyjne. Warto wykorzystywać rosnący potencjał również, gdy organizuje się spotkania biznesowe, w których będzie uczestniczyć wiele osób.