Dodatkowe usługi w hotelach

Każdy hotel stara się dbać o gości i dlatego jakość usług jest coraz lepsza, jest także coraz więcej ciekawych nowych propozycji. Mamy między innymi szansę na korzystanie z pralni, oferty prasowania, zamawiania taksówek, przechowywania bagażu, możliwości kupowania biletów w hotelu, korzystania z informacji turystycznej, czy dostępu do sejfu.

Dostęp do barku

Barek pojawia się praktycznie w każdym hotelu i w każdym pokoju. Korzystanie z niego wiąże się zazwyczaj z dodatkową opłatą, rozliczenie następuje w momencie, gdy będziemy się wymeldowywać. Obok barku, gdzie znajdują się różnorakie przekąski powinniśmy znaleźć cennik.

Kawa i herbata

Co do zasady kawa i herbata w hotelach jest nam proponowana bez dodatkowych opłat. Takie rozwiązanie jest dla nas korzystne, hotele mają kompleksową ofertę, przygotowują dla gości ekspres i całe zestawy, w ramach których możemy sięgać po kawy i herbaty, które są dla nas przygotowywane.

Poza pokojem

Mówiąc o udogodnienia mogą się one pojawiać również poza naszym pokojem. Między innymi mogą się one wiązać ze standardem danego wnętrza, tym ile gwiazdek ma dany hotel. Pojawia się basen, może być pralnia, odnowa biologiczna, oferta prasowania czy sale konferencyjne.

Dostęp do internetu

Obecnie hotele muszą przygotowywać ofertę dostępu do internetu, jeśli chcą trafić w gust gości. Przede wszystkim w każdym hotelu internet się pojawia. W tym lepszych najczęściej to oferta sieci szerokopasmowej. Niekiedy można znaleźć także takie propozycje, gdzie mamy darmowe Wi-Fi dla gości a to sprawia, że oferta staje się jeszcze korzystniejsza, wygodniejsza dla turystów.

Wyżywienie

AI (All Inclusive)

W ramach takiego pakietu mamy pełne wyżywienie. Dla gości przygotowywane są przekąski i napoje, pewne ograniczenie może jedynie występować, jeśli weźmie się pod uwagę alkohole.

UAI (Ultra All Inclusive)

Ten pakiet będzie jeszcze szerszy, mamy dodatkowo dostęp do różnorakich napojów alkoholowych. Niektóre hotele w ramach takiego pakietu dają nam dodatkowo odnowę biologiczną czy masaże.

OV

To propozycja wypoczynku, w ramach której nie dostajemy wyżywienia. Opcja dla tych osób, które czas chcą spędzać poza hotelem i nie chcą wyżywienia na miejscu.

BB (Bed and Breakfast)

W cenie mamy śniadania

HB (Half Board)

To często spotykany pakiet, w którym dostajemy śniadania oraz obiadokolacje

FB (Full Board)

W ramach tej oferty goście mogą oczekiwać śniadań, obiadów i kolacji. Jeśli z hotelu będziemy wychodzić na kilka godzin to ta propozyja jest dla nas odpowiednia, posiłki będą na miejscu.

SC (Self Catering)

W tym pakiecie będzie brak wyżywienia, dla gości jest natomiast aneks kuchenny albo kuchnia, gdzie można sobie posiłki przygotować.

PP

Posiłki przygotowuje się pod kątem programu jaki będzie realizowany przez grupę turystyczną, która będzie się pojawiać w hotelu.

ZPR

Wyżywienie określa hotel w stosunku do organizowanej imprezy.