Czy leasing się opłaca?

Czy leasing się opłaca?

Dzisiaj leasing cieszy się bardzo dużą popularnością zwłaszcza wśród firm, ale coraz częściej chcą z niego także skorzystać osoby prywatne. Wielu klientów, zastanawia się, która opcję wybrać, czy leasing z wysoką kwotą wykupu i niską miesięczną ratą, bądź z niską kwotą wykupu i wyższą ratą miesięczną? Co będzie dla nas korzystniejsze? Podpowiadamy poniżej.

Czy leasing jest opłacalny?

Opłacalność w dużej mierze zależy od potrzeb każdego klienta. Zatem, należy skupić się w tym przypadku na samochodach, gdyż zdecydowanie to właśnie one są kupowane w tej opcji najczęściej. Auto leasingowe dzisiaj to rzecz podstawowa w bardzo wielu przedsiębiorstwach. Jeżeli przedsiębiorca chce po pewnym czasie wykupić samochód na własność, leasing nie zawsze musi być opłacalny.

Najwięcej zyskują firmy, które regularnie zmieniają flotę swoich aut. Koszty leasingu są wtedy dużo niższe, niż kredytu bankowego, a dodatkowo dochodzą liczne ulgi podatkowe. Firmy mogą wliczać raty leasingowe do swoich kosztów, co niewątpliwie jest opcją bardzo opłacalną.

Warto również dodać, że leasing jest najlepszym sposobem na utrzymanie floty samochodów w dobrym stanie. Wtedy wystarczy co 2-3 lata podpisywać nowe umowy, a my będziemy otrzymywać za każdym razem fabrycznie nowe samochody. Jednak, gdy celem leasingu nie jest dojście do własności mienia, raty mogą być naprawdę o wiele mniejsze.

Opłacalność wynika tu również z łatwości uzyskiwania takiego finansowania.Jak wiadomo, na kredyt mogą pozwolić sobie głównie przedsiębiorcy, którzy działają dłuższy czas na rynku. Rzadko kiedy banki inwestują w firmy istniejące krócej, niż 12 miesięcy, taka taktyka tworzy barierę utrudniającą rozwój świeżym przedsiębiorcom.

W wielu przypadkach leasing dostępny może być nawet już od pierwszego dnia funkcjonowania firmy. Na pewno w tej sytuacji będzie on nieco droższy, ale taka opcja daje przedsiębiorcy szansę na dynamiczny rozwój.

Prostsze są również procedury, a przy tym osoba finansująca ma mniejsze wymagania wobec swoich klientów. W wielu sytuacjach wystarczą już 2-3 dni od rozpoczęcia rozmów z leasingodawcą, aby wyjechać z salonu nowym samochodem.