Business model

Business model

Czy słyszałeś kiedykolwiek hasło Business model canvas? Zapewne nieraz padło to stwierdzenie, jednak nigdy nie zgłębiałeś zagadnienia.

Model biznesowy – krótka charakterystyka

Zacznijmy od początku. Co właściwie oznacza fraza, tłumacząc z języka angielskiego to po prostu model biznesowy. Wyjaśniając stwierdzenie to nic innego jak sposób, plan w jaki przedsiębiorstwo, firma osiąga przychody oraz generuje mniejsze lub większe zyski. Wielu specjalistów z dziedziny biznesu dokładnie przekonało się, że błędne założenia w modelu biznesowym mogą nawet najlepszy pomysł doprowadzić do całkowitej ruiny.

Zanim rozpoczniesz jakiekolwiek działania w kierunku stworzenia business model warto zadać sobie bardzo ważne pytanie, w jaki sposób chcę zarobić co sprzedać oraz czy ktoś to kupi, ktoś będzie danym produktem zainteresowany.

Business Model Canvas oraz Lean Cenvas liderem na rynku

Najpopularniejsze obecnie modele biznesowe na rynku to oczywiście Model Biznesowy Canvas oraz Lean Canvas. Oba rozwiązania powstały w 2010 roku, są stosunkowo młode, lecz doskonale radzą sobie na rynku.

Warto wspomnieć, aby model biznesowy prawidłowo funkcjonował musi spełnić szereg bardzo ważnych warunków, jak chociażby propozycja wartości. Ma ona na celu ustalenie dlaczego potencjalni klienci mają u Ciebie zrobić zakupy.

Innym bardzo ważnym warunkiem jest możliwość wejścia na rynek, konkurencja, rozwój organizacyjny czy też zespół kierowniczy. Ten ostatni walczy o jak najlepszych działaczy charakteryzujących się ogromnymi umiejętnościami i co ważne dużym doświadczeniem.

Obecnie powstało wiele dzieł, które zgłębiają tematykę, warto zainteresować się modelami biznesowymi, aby nasz produkt okazał się strzałem w dziesiątkę, usługi były rozpoznawalne nie tylko w Polsce ale także coraz częściej za granicami naszego kraju. Szeroka działalność daje szansę na lepsze jutro, na ogromne zyski, na rozwój, większe możliwości. Warto inwestować w nowości to one generują duże pieniądze, które chętnie są wykorzystywane przez wielu inwestorów.